Strony: Dni mózgu 3 | Brain Awareness Week | RSS Feed

 

DNI MÓZGU W LUBLINIE

Dni Mózgu 3, trzecia edycja popularno-naukowej konferencji, która odbędzie się w dniach 12-14 marca 2008 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w ramach Brain Awareness Week 2008.

Czytaj więcej »

Czym jest Tydzień Mózgu?


Cel Tygodnia Mózgu - obchodzonego od lat na całym świecie, w Polsce po raz dziewiąty - to propagowanie wiedzy o mózgu i podnoszenie społecznej świadomości znaczenia badań układu nerwowego.

W USA taką działalnością zajmuje się stowarzyszenie Dana Alliance for Brain Initiatives, założone w 1992 roku z inspiracji noblisty Jamesa Watsona, amerykańskiego genetyka i biochemika.

W całej Europie wiedzę o mózgu propaguje natomiast Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Mózgu Dana (European Dana Alliance for the Brain), które powołano w roku 1997. Deklarację tego stowarzyszenia podpisało 60 wybitnych europejskich neurobiologów, neurologów i psychiatrów.

Istnieje też Polskie Stowarzyszenie na rzecz Krzewienia Wiedzy o Mózgu "DANA".

W tym roku Tydzień Mózgu obchodzony będzie na świecie w dniach 12–18 marca, w Polsce o dzień dłużej - od 12 do 19 marca. Imprezy naukowe organizowane będą m.in. w: Szwajcarii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA, Wenezueli, Iranie i Australii.

Podczas wykładów w Warszawie i Krakowie będzie można poznać odpowiedzi na pytania m.in. co się dzieje w głowie po ciężkim urazie, jak dzięki "neuromarketingowi" przeniknąć umysł konsumenta, na czym polegają złudzenia wzrokowe, jak wykryć kłamstwo podglądając mózg, skąd się bierze agresja, co dzieje się naszej głowie podczas podejmowania trudnych decyzji moralnych, a także dowiedzieć się czegoś więcej o hipnozie.

źródło: (PAP - Nauka w Polsce)

 

Polecane linki:

 

Uwaga: Uczestników zainteresowanych udziałem w sesji studenckiej ,,Spotkanie z Neuronaukami” prosimy o nadsyłanie abstraktów wystąpień do 20.02.2008 r. ... czytaj więcej

 

Szczegółowy program tego rocznej III edycji Dni Mózgu jest możliwy do pobrania ... czytaj więcej