OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.
kognitywistyka.net: forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.

Poprzedni temat «» Następny temat
Herbatka z forumowiczami live
Autor Wiadomość
Mikolaj Pawlak

Wysłany: 2006-11-24, 16:52   Herbatka z forumowiczami live

Zastanawiam sie, czy ktoś z forumowiczów wybiera sie na V Zjazd Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego. Jesli tak, to jest okazja do spotkania live. Program zjazdu przewiduje pare przerw, jest tez bankiet. Mozemy sie spotkac i porozmawiac na żywo.

Co wy na to?

Mikolaj Pawlak

Slawomir Wacewicz
Administrator

Wysłany: 2006-11-24, 17:24   

Ja będę, ale niestety dopiero w sobotę. Szkoda, bo jest kilka bardzo ciekawych rzeczy w piątek.
NB. jak to jest, że programu nadal nie ma na stronie, choć tak naprawdę już jest?

[jak zauważył Mikołaj Pawlak, program już się pojawił: Program w PDF ]

Za to zostaję na niedzielną, "studencką" część :) .
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Slawomir Wacewicz 2006-11-25, 02:46, w całości zmieniany 3 razy  

Marek Kasperski

Wysłany: 2006-11-25, 18:00   

Slawomir Wacewicz napisał/a:
NB. jak to jest, że programu nadal nie ma na stronie, choć tak naprawdę już jest?

Wy już naprawdę chyba nie czytacie strony głównej; tam link do programu wisi już od 20-stego bm. (zobacz). :D

Co do propozycji Mikołaja, to bardzo chętnie. Ale, znowu ja jestem tylko w niedzielę i to też raczej nie na długo (przyjeżdżam na panel nt. algorytmów genetycznych), bo będę tego samego dnia wracał do Gdańska.
Ostatnio zmieniony przez Marek Kasperski 2006-11-25, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  

Slawomir Wacewicz
Administrator

Wysłany: 2006-11-25, 18:15   

Spis tytułów a program (rozkład dnia z godzinami) to daleko nie to samo. Ale być może po prostu przeoczyłem, że ten program w pdf już tam był od dawna.
Pozdrawiam

Maria Borkowska

Wysłany: 2006-11-26, 14:54   Re: Herbatka z forumowiczami live

Mikolaj Pawlak napisał/a:
Zastanawiam sie, czy ktoś z forumowiczów wybiera sie na V Zjazd Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego. Program zjazdu[/URL] przewiduje pare przerw, jest tez bankiet. Mozemy sie spotkac i porozmawiac na żywo.

Co wy na to?

ja będę od piątku do niedzieli. co do bankietu to o ile wiem- jest platny. za to organizatorzy Forum obiecali imprezę integracyjną w swoim zakresie.

PS. A propos Forum- czy ktoś wie kiedy pojawi się program?

Adam Garstka

Wysłany: 2006-11-27, 11:55   

Ja będę w Poznaniu od piątku do niedzieli, chętny na wszelkie herbatki :) .
Ostatnio zmieniony przez Adam Garstka 2006-11-27, 13:02, w całości zmieniany 1 raz  

Maria Borkowska

Wysłany: 2006-11-29, 19:36   

myślę że sporo ludzi z forum będzie się tam kręcilo i na pewno na siebie wpadniemy. mnie latwo poznać: na identyfikatorze będę mieć napisane Maria Borkowska ;) )

Tomasz Komendziński

Wysłany: 2006-12-09, 01:27   

Witam wszystkich. To moja reaktywacja na nowym forum. Wreszcie troche spraw udało sie zakończyć. Wiele sobie obiecywałem po Poznaniu (spotkania), ale rzeczywistość okazała się brutalna. Na krótko widziałem się ze Sławkiem (można powiedzieć, że zjedliśmy razem obiad) i to wszystko. Z daleka widziałem Mikołaja (wiem jak wygląda) i Marię. Chciałem ich ustrzelić, ale zawsze coś pojawiło się na przeszkodzie. Miałem nadzieję zostać do niedzieli (tak miałem nawet rezerwowany pokój), ale już nie mogłem (zaległości dydaktyczne jeszcze z konferencji listopadowej). Trochę się pozmieniało w Polskim Towarzystwie Kognitywistycznym (można patrzeć z nadzieją w przyszłość). Warto pomyśleć o tym szerzej. Przypadła mi rola rewidującego bogactwa PTK w nastepnej kadencji.
Po Poznaniu doszedłem do wniosku, że ze względu na to, że na każdym z nas coś wisi może powinniśmy sobie jednak wyznaczyć jakieś regularne spotkania. Co o tym myślicie ?
Wracam do pomysłu starego - można je jakoś nazwać.
Już dziś chciałbym zapowiedzieć kolejną moją konferencję (to mi też trochę czasu zajmowało) po "Embodied and Situated Cognition: From Phenomenology to Neuroscience and Artificial Intelligence" będzie to "Self, Intersubjectivity and Social Neuroscience: From Mind and Action to Society" (20-22 September 2007, Toruń). Kolejne dni tej trzydniowej konferencji bedą dedykowane odpowiednio: Narration and Mindreading, Disorders and Coherence of Self, Motor Cognition (Jeannerod). Tak to wygląda na dziś. Myślę, że goście nie będą gorsi niż w tym roku. Ponieważ sekretarzem naukowym (razem z Przemkiem Nowakowskim) jest Sławek, więc konferencja będzie jeszcze bardziej związana z wortalem niż tegoroczna. Niebawem wystartuje jej dalszy ciąg w postaci dyskusji. Całość konferencji jest sfilmowana. Problem tylko, aby material filmowy zrzucic na dysk i w wersji elektronicznej umieścić na naszej stronie. Jest też grubo ponad 100 zdjęć (już w formie elektronicznej).

Maria Borkowska

Wysłany: 2006-12-09, 02:12   

Milo znów widzieć Pana Doktora, choćby wirtualnie ;)
Faktycznie „herbatka live” choć wydaje się rzeczą łatwa i przyjemną, bywa niezmiernie trudna do zrealizowania.

Tomasz Komendziński napisał/a:

Po Poznaniu doszedłem do wniosku, że ze względu na to, że na każdym z nas coś wisi może powinniśmy sobie jednak wyznaczyć jakieś regularne spotkania. Co o tym myślicie ?
.

Rzeczywiście przydałaby się jakaś inicjatywa umożliwiająca regularną wymianę poglądów. Wbrew slowom Leca o genialnych pomysłach, które wpadają do głowy od środka, każde seminarium czy choćby spotkanie w gronie CS jest niezłym impulsem intelektualnym. Warto o tym pomyśleć

Mikolaj Pawlak

Wysłany: 2006-12-09, 20:13   

Tomasz Komendziński napisał/a:
(...)Na krótko widziałem się ze Sławkiem (można powiedzieć, że zjedliśmy razem obiad) i to wszystko. Z daleka widziałem Mikołaja (wiem jak wygląda) i Marię. Chciałem ich ustrzelić, ale zawsze coś pojawiło się na przeszkodzie. Miałem nadzieję zostać do niedzieli (tak miałem nawet rezerwowany pokój), ale już nie mogłem (zaległości dydaktyczne jeszcze z konferencji listopadowej). Trochę się pozmieniało w Polskim Towarzystwie Kognitywistycznym (można patrzeć z nadzieją w przyszłość). Warto pomyśleć o tym szerzej. Przypadła mi rola rewidującego bogactwa PTK w nastepnej kadencji. (...)

To miło, ze się spotkalismy. Jak sądze kluczowy błąd polegał na braku wczesniejszego ustalenia miejsca i czasu, co rzecz jasna bylo podyktowane nieznanym do konca programem samego zjazdu. Z pragmatycznego punktu widzenia najłatwiej bedzie wydzielic w przyszlym roku jedna sesje prowadzoną przez forumowiczów i miec jedno miejsce na 2 godzinna sesje z 4 prezentacjami przy herbacie i herbatnikach plus zimne napoje we wlasnym zakresie.

Czy wiadomo kto gdzie i kiedy organizuje nastepny zjad PTK?

Mikolaj Pawlak

Slawomir Wacewicz
Administrator

Wysłany: 2006-12-09, 23:59   

Podłapując ten pomysł: sesja "forumowa", jako pewna całość złożona z kilku prezentacji forumowiczów, ale w ramach jakiejś większej konferencji (Poznań, Lublin?) byłaby świetnym pomysłem. O ile oczywiście zgodziliby się na to organizatorzy.

Co do Poznania - z najprzeróżniejszych względów, takich jak np. kolidujące terminy, zobowiązania naukowe oraz siatkówka, moja obecność tam była znacznie krótsza, niż bym sobie życzył; choć wrażenia bardzo pozytywne.

Pozdrawiam

Maria Borkowska

Wysłany: 2006-12-10, 11:19   

Podłapując ten pomysł: sesja "forumowa", jako pewna całość złożona z kilku prezentacji forumowiczów, ale w ramach jakiejś większej konferencji (Poznań, Lublin?) byłaby świetnym pomysłem. O ile oczywiście zgodziliby się na to organizatorzy.

w sumie moglabym porozmawiać na ten temat z przewodniczącą sekcji neuro- kognitywistycznej z lublina (kul). organizują oni bardzo ciekawą konferencję pt. "tydzień mózgu". jeśli Emilia powie wstępne "tak" to możesz z nią pertraktować.
Ostatnio zmieniony przez Maria Borkowska 2006-12-10, 11:21, w całości zmieniany 2 razy  

Adam Garstka

Wysłany: 2006-12-10, 21:29   

sesja "forumowa" (...) w ramach jakiejś większej konferencji (Poznań, Lublin?) byłaby świetnym pomysłem. O ile oczywiście zgodziliby się na to organizatorzy.
Co powiecie na Kraków? Niewiadomych jeszcze rozmiarów, adresowana głównie (niewyłącznie) do doktorantów i studentów, pierwsza Krakowska Konferencja Kognitywistyczna planowana jest na ostatni weekend maja 2007 r. Jeden z organizatorów się zgadza :) .

Odpowiedz do tematu