co w świetle kognitywistyki należy sądzić o tej organizacji. Czy może to jest niewinna zabawa, czy zgrupowanie inteligentnych neurotyków z dużymi kłopotami ze swoim ego i nieustannie poszukujących dowartościowania.
Kiedyś bawiłem się często tymi testami. I jak to wie każdy rozwiązywacz krzyżówek, czy sudoku, te testy także są wyuczalne. Czy to oznacza, że początkujący "mensowiec" ma takie IQ jakie ma, a po miesiącach praktyk rozwija się... no właśnie w kogo.
Dyskutowaliśmy tu dużo o różnych inteligencjach, idiotach- geniuszach oraz metodach badań.
Czy bycie członkiem bądź co bądź starej organizacji jest powodem do prawdziwej dumy, czy tylko dobrego poczucia i jakże tam częstej arogancji?
Czy bycie członkiem bądź co bądź starej organizacji jest powodem do prawdziwej dumy, czy tylko dobrego poczucia i jakże tam częstej arogancji?
Rozumiem, że jest to pytanie kierowane do członków MENSY lub do osób, które mogą zacytować ich poglądy w tej kwestii.
Janusz Kamiński napisał/a:
Czy może to jest niewinna zabawa, czy zgrupowanie inteligentnych neurotyków z dużymi kłopotami ze swoim ego i nieustannie poszukujących dowartościowania.
Zakładam, że nasi Forowicze nie popełnią błędu fałszywego dylematu i wyjdą z założenia, że są jeszcze inne możliwości, czym jest MENSA :-)
IQ nie jest wartością stałą dla danego człowieka i może się u niego zmieniać, zarówno "w górę", jak i "w dół", w wyniku oddziaływania różnego rodzaju czyników. Czy to oznacza, że z dowolnego poziomu IQ, np. poprzez wytrwałe rozwiązywanie testów, można się wznieść na dowolnie wysoki poziom IQ? Raczej jednak nie ... Chyba, że ktoś jest na tyle inteligentny, że w ramach przygotowań do oficjalnego testu właśnie ten test rozwiąże wcześniej, może w nieco dłuższym czasie ;-)
Uważam, że są.
W zadaniu testowym ważna jest umiejętność szybkiego znalezienia zasady.
Każde następne pytanie powinno zawierać inny "algorytm kodujący" bo inaczej będzie to test na sprawne posługiwanie się długopisem.
MENSA jak inne stowarzyszenia skupia ludzi o podobnych zainteresowaniach.
Cytat:
Statut Mensy określa trzy cele stowarzyszenia: odkrywanie i pielęgnowanie inteligencji człowieka dla dobra ludzkości, popieranie badań naukowych określających charakter, rodzaj oraz zastosowanie ludzkiej inteligencji, a także stwarzanie dla swoich członków korzystnego środowiska intelektualnego.
I pewnie się z tych celów wywiązują.
I co tu dodać ?
Chyba, że miałeś Januszu okazję poznać co najmniej jednego członka MENSY z negatywnymi cechami o których piszesz w 1 wpisie.
_________________ "...jeśli tylko potrafimy sobie coś wyobrazić, to prędzej czy później ktoś to zrobi..."
Ostatnio zmieniony przez Jarek Mazurek. 2008-07-27, 12:39, w całości zmieniany 1 raz
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum