OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.
kognitywistyka.net: forum Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
OD 11.02.2011 FORUM PEŁNI WYŁĄCZNIE ROLĘ ARCHIWALNĄ. NIE JEST MOŻLIWA REJESTRACJA ANI DODAWANIE WYPOWIEDZI.

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka a umysł
Autor Wiadomość
Marian Porwoł

Wysłany: 2007-11-01, 00:18   Muzyka a umysł

Witam,
Wywiad z dr. Oliverem Sacks'em zainspirował mnie do rozpoczęcia wątku o związkach z umysłem muzyki odbieranej i tworzonej. Tutaj więcej o samej książce i interesujące linki.
Książki nie czytałem, niestety, ale wskazane wyżej (i pośrednio, dalsze) materiały mogą być chyba dobrym punktem wyjścia...

Moje pierwsze skojarzenie: wykład prof. Trevarthena na Konferencji :-)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Marian Porwoł 2007-11-02, 17:36, w całości zmieniany 1 raz  

Tomasz Komendziński

Wysłany: 2007-11-01, 01:26   

Witam,
ponieważ jestem przed wyjazdem, więc szybko krótki wpis, a potem można do sprawy wrócić. Tak, w laboratorium w Edynburgu prowadzi się takie badania. Są to badania prowadzone często w perspektywie Gibsonowskiej. Udziałowcem jest Colwyn Trevarthen. Zainteresowanym mogę udostępnić jego prace dotyczące tych problemów (niestety nie mogę z wiadomych względów załączyć do wpisu). Na stronie konferencyjnej
Self, Intersubjectivity & Social Neuroscience: from Mind and Action to Society jest abstrakt wystąpienia Trevarthena (i innych uczestników), a niebawem będzie jego prezentacja, video z wykładu oraz nagrany wywiad.
W przyszłym tygodniu ruszy też forum angielskie związane z konferencją NARRATIVE AND "MINDREADING" THEORIES OF MIND , gdzie pierwszy komentarz zamieści właśnie Trevarthen (a w kolejce są M.Arbib i P.Keenan).

Pozdrawiam tymczasem.

Odpowiedz do tematu